Hikayemiz
Hikayemiz
Sipariş yok, Kebap var!

Anadolu’nun tüm renklerini içinde taşıyan biri varsa ailede o da dayılardır. Dayı olmak, geçmişi ve geleceği içinde taşımaktır. Ailenin aranan kişisi, geçmişin ile geleceğin köprüsüdür

Hep yakındadır, onu görmek kadar huzur verici bir şey yoktur. Dayılar hep gülümseyen bakışıyla bizlere güven verir.

Dayımızın kapısı bize hep açıktır, bir adım atsak içeri buyur eder, en güzel yemeklerin, en güzel anıların, en güzel kahkahaların mimarı değil midir dayılar? Anılarımızın dürüst ve cesur delikanlısıdır. Bir de Adanalı ise dayınız, geri kalan her şey teferruattır.Dayımızın sofrasında her şey istediğimiz gibidir. Her şey damak tadımıza göredir ve en güzel sunumuyla aile sıcaklığını masamıza getirir. Bu yüzden dayı, masamızın pelerinsiz kahramanıdır. 

Anadolu insanıdır, misafirlerin gülüşlerinde kendi emeğini görür, her anın değerini bilen Dayı, bu toprakların sesini masamıza getirir. Geleceğin tatlarını keşfederek, geçmişin dostluğuyla soframızı kurar. Adanalı Şahin Usta, en özel anlarınızda ailenizin birlikteliğini sağlar ve en güzel masasını kurar. Ailemizin masasında menü yoktur, her yemek birbirinden eşsiz ve lezizdir. Dayı olmak insanları aynı sofrada buluşturmaktır.

Yeşilliğin en taze ve renklisini, kebabın eşsiz kokusunu, etin en kalitelisini ve dayımızın ellerinin on sekiz yılı aşan lezzetini de bir tabakta buluşturduğumuzda, geriye sadece hoş sohbet kalır. Dayımız yemeklerin olduğu kadar, sohbetin de aranan insanıdır. Gülüşüyle, nezih masa sunumuyla, elleriyle sunduğu kebaplarıyla, közlenmiş şifa kaynağı sarımsağı ikramıyla kendisini izleyen gözlerin hayranlığını, emeğiyle birleştirir.

Dayı için müşteri yoktur, menü yoktur, aile vardır, samimiyet vardır, aynı sofrada oturmanın değeri vardır. Ne demiştik, dayınız varsa gerisi teferruattır.

Dayının yeri Ankara’dadır fakat tüm Anadolu’yu içinde taşır. Anlatılacak hikayeleri, tadılacak kebapları, içerken mest olacağınız lezzetleri ve sohbeti kadar gülümseten tatlısıyla, 40 yıl hatır bırakan leziz kahvesiyle, dayımızın sofrası her zaman açıktır. Kalitenin, güvenin, mükemmel tatların aranan yeridir. Ve en çok da bizi sarmalayan aile sıcaklığını hissettiren kebapların yeridir.

Dayı’nın Yerinde Anadolu’nun hikayelerini, tatlarını, misafirperverliğini ve aile olmanın verdiği duyguyu yaşarsınız. Bilirsiniz ki; nereye giderseniz gidin en iyi ağırlanacağınız yer dayınızın yeridir. Ankara’da da misafirini alan dayıya gelir, çünkü mahçup olmayacağını iyi bilir. Dayı’nın Yerinde paşalar gibi ağırlanırsınız, ağzınızda leziz tat, yüzünüzde tatlı tebessüm… Tekrar gelmek için can atarsınız. Ankara’nın meşhur dayısı, Adanalı Şahin Ustanın yerinde, yani ailemizin sofrasında yeriniz her daim hazır.